اهمیت کارت ویزیت

با وجود همه پیشرفتهای فناوری و دنیای دیجیتال امروزی ، کارتهای ویزیت، هنوز یکی از ابزارهای مهم تبلیغاتی محسوب میشوند . کارت ها برای معرفی مشاغل در همه تجارتها و کسب و کارهای کوچک و بزرگ، نمایشگاه تجاری ، سمینارها و برای تمام جلسات کاری مفید هستند.


کارت های ویزیت بخشی از فعالیت های مهم تجاری و روتین هر شرکت است که تجار برای پیروزی در رقابت انجام می دهند. این کارتها تنها شامل ارائه مشخصات تماس مانند آدرس ایمیل ، شماره تلفن ، آدرس وب سایت و سایر موارد نیست و طراحان متخصص و هوشمند کارت را با طراحی های زیبا به بهترین صورت و متناسب با فعالیت شرکت و درخواست مشتری می آرایند یک طراحی ایده آل از تجارت شما صحبت می کند و هر عنصر طراحی مانند رنگ ، قالب متن، تصویر ، و لوگوی شما برای تأثیرگذاری بیشتر آن نقش مهمی ایفا میکند. برای مشتریان شما، کارت های ویزیت به منزله پنجره ای برای مشاهده کیفیت محصولات یا خدمات شرکت شما است و اهمیت این موضوع برای همه آشکار است. طبق یک مطالعه ، بیش از 72 درصد افراد براساس کیفیت کارت ویزیت شرکتها، درباره آن شرکت نظر می دهند. بنابراین بدیهی است که یک کارت نقش مهمی در رونق یا تخریب کسب و کار شما دارد.


7 دلیل مهم طراحی کارتهای ویزیت ارائه شده است:

1. سهولت نمایش اطلاعات شرکت به مشتری یکی از دلایل اهمیت کارت ویزیت این است که اطلاعات تماس را به راحتی در دسترس مشتری قرار می دهد، به دلیل اهمیت وجود اطلاعات تماس یک شرکت برای مشتریان ، تمام اطلاعات مورد نیاز مانند آدرس ایمیل و شماره تلفن در کارت ویزیت درج میشود و گیرنده می تواند کارت را به راحتی در کیف پول یا کشوی خود قرار دهد و به وقت نیاز از آن استفاده کند.

. 2. ماهیت و تماس فیزیکی با کارت ویزیت و افزایش ارتباط با مشتری هنگام ارائه کارت ویزیت ، مشتریان فقط یک کارت دریافت نمی کنند، بلکه ارتباط فیزیکی بیشتری با تبادل این کارت ها انجام می شود. کارت ویزیتها مقدمه ای برای شروع بیزینس و اغاز گفتمان کاری شما هستند و در شکل گیری ارتباط دوستانه نقش مهمی ایفا میکنند و در نتیجه از نقش مهم کیفیت طراحی کارتها نباید غافل ماند. در حالی که فن ارتباط خوب و حرفه ای در هنگام به اشتراک گذاشتن کارتها ضروری است، کیفیت طراحی و جنس کارتها، کیفیت حرفه شما را به مشتری یادآوری می کند.


3. ایجاد تاثیر قوی و سریع در ذهن مشتری با طراحی کارت ویزیت حرفه ای هرشغل و کسب و کار جدیدی باید بتواند در وهله اول توجه مشتریان هدف را به خود جلب کند. عوامل زیادی در جامعه کنونی وجود دارد که باعث کاهش توجه مشتریان شده است، لذا تاثیر اولیه و ایجاد ذهنیت خوب و مثبت از کسب و کارتان در مرحله اول بسیار پر اهمیت است. بنابراین طراحی یک کارت ویزیت جذاب و حرفه ای، چشم هر بیننده ای را به خود جلب می کند و جلوه مثبتی از تجارت شما را در ذهن مشتری می پروراند. وجود یک لوگوی اختصاصی، استفاده از رنگ های مناسب و نام تجاری مطمئناً ظاهری حرفه ای به کارت ویزیت شما می بخشد و باعث می شود برند شما برای مشتریان قابل تشخیص باشد.

4. طراحی کارت ویزیت در تناسب با فرهنگ برخی از کشورها در برخی فرهنگ ها و در بعضی از کشورها ، کارتهای ویزیت جایگاه برجسته ای دارند. برای آنها کارت های ویزیت، بخشی از رسومات تجاری محسوب میشود. به عنوان مثال، اگر در هنگ کنگ صاحب تجارتی هستین، باید بدانید وقتی شخصی به شما کارت می دهد، حتما باید با کارت ویزیت شما مبادله شود و اگر کارت خود را به اشتراک نگذارید، مشتری را قطعا از دست خواهید داد. در ژاپن نیز، مشتریان کیفیت نوع کارت ویزیت را بررسی میکنند، تا پی به کیفیت حرفه شما ببرند.


در هنگام طراحی کارت ویزیت ، از اهمیت طراحی لوگو غافل نشوید که باید به طور زیبایی جلوه گر کارت شما باشد. چون لوگو هویت برند شما محسوب میشود.

5. کارت ویزیت به عنوان یکی از ابزارهای بازاریابی مستقیم یک کارت ویزیت سفارشی و مدرن یک ابزار بازاریابی مستقیم محسوب میشود. امروزه با وجود ابزارهای مختلف بازاریابی ، وبسایتها، شبکه های اجتماعی مختلف نظیر اینستاگرام و تلگرام و دیجیتال مارکتینگ و .... ، هنوز کارتهای ویزیت جایگاه ویژه ای در بازاریابی دارند و این به دلیل ملاقات حضوری است که به واسطه اشتراک گذاشتن کارت ها انجام می شود.
این یک اصل است، همیشه کارت ویزیت خود را به همراه داشته باشید، تا بتوانید مشتری بالقوه خود را در هر جا کشف کنید.

6. توصیف ماهیت شرکت یک کارت ویزیت باید به مهارت، تخصص و یا شغل شما اشاره کند. تنها ارائه نامی از شرکت و اطلاعات تماس کافی نیست. با درج اطلاعات تخصصی تر در خصوص مهارت و توانمندی شما در کارت، به گیرنده امکان شناسایی هر چه بیشتر شما را میدهد و به ارتباط بیشتر مشتری با شما کمک میکند و باعث ارجاع بیشتر کار به شما میشود. پس طراحی کارت شما، باید به اندازه کافی خوب باشد تا نظر مشتری را به خود جلب کند و با اطلاعات دقیق و کافی در ذهن مشتری نقش ببندد.
نقش عناصر رنگ ها ، متن ها ، تصاویر و طراحی لوگو در کارت ویزیت باید حرفه ای باشد تا پیام شما را را به طور موثری به مشتری منتقل کند و او را تحت تأثیر قرار بدهد، و در نتیجه شانس شما برای مراجعه مشتری بیشتر میشود.

7. تاثیر کارت ویزیت در ایجاد حسن اعتماد مشتریان به دلیل فضای رقابتی شدید در بازار، در وهله اول مشتریان باید بتوانند نسبت به یک شرکت و محصولات آن اعتماد پیدا کنند. کارتهای ویزیت می توانند تا حد زیادی باعث افزایش اعتماد مشتری نسبت به شرکت، خدمات و محصولات شما شوند و اهمیت تماس اولیه و ارتباط حرفه ای شما در هنگام اشتراک گذاشتن کارت، به ایجاد حس اعتماد در مشتری کمک قابل توجهی می کند. طراحی حرفه ای کارت ویزیت از الزامات هر شرکت و کسب و کار است که تنها با وجود یک گرافیست حرفه ای تحقق می یابد .


اگر به دنبال ایده های طراحی عالی برای ایجاد کارت ویزیت خود هستید ،مجموعه تبلیغاتی راتاهو ، مکان مناسبی برای تحقق ایده ها و اهداف شماست .
راتاهو با روش جدیدی کارت شما را به دنیایی بزرگ از تبلیغات تبدیل مینماید.
اگر کنجکاو هستین با کارت ویزیت حرفه ای کیو کارت و قابلیتهای نا محدود آن آشنا شوید به قسمت بارکد کیوکارت مراجعه فرمایید.


چند نمونه از کارت ویزیت های طراحی شده