طراحی کاتالوگ

ما هر روز و در همه جا،اعم از فروشگاههای مختلف، بنگاه های معاملاتی مسکن و ماشین ،بانک ها، آژانس های مسافرتی و... حتی در صندوق پستی ایمیل خود، شاهد تعداد زیادی از بروشورها و کاتالوگ های شرکتهای مختلف هستیم. یک کاتالوگ خوب با طراحی مناسب، به عنوان یک ابزار مهم و کارامد تبلیغاتی محسوب شده که تصویر خوبی از یک شرکت و برند ایجاد می نمایدو مشتری را تحت تاثیر خود قرار می دهد.


در عین حال، کاتالوگ یکی ازابزارهای بسیار قدرتمند برای هر تیم بازاریابی جهت ایجاد کمپین تبلیغاتی است. اغلب شرکتها برای نمایش خدمات یا مشخصات محصولات خود، کاتالوگهای متعددی را منتشر می کنند.

اما، چه چیزی باعث می شود یک کاتالوگ به اندازه کافی جذاب باشد؟ آیا واقعاً از روی طراحی کاتالوگ میتوانید محصولات و خدمات یک شرکت را مورد قضاوت قرار دهید؟

یک کاتالوگ با طراحی خوب بهترین روش برای معرفی شرکت به مشتریان بالقوه شماست و در نتیجه در ارزیابی شرکت و کسب و کار شما بسیار نقش آفرین است.


اهمیت نقش کاتالوگ در بازاریابی

کاتالوگ ها باید در بازاریابی شرکت شما نقش اساسی داشته باشند. در اینجا به دلایلی که چگونه یک کاتالوگ می تواند برای مشتریان نقش بصری و ایجاد کند و نقش این کانال مهم ارتباطی با مشتریان نشان داده شده است.

جهت دادن به فروش:

در مطالعات اخیر نشان داده شده است که 52٪مشتریان تمایل بیشتری به خرید کالا به همراه کاتالوگ محصولات دارند و 75٪دریافت کنندگان کاتالوگ همگی بر این نکته اشاره دارند که کاتالوگ ایده هایی در خصوص خرید آن کالا میدهد.مشتریان زمان بیشتری برای مرورصفحات کاتالوگ رادارند و به خودشان این فرصت را می دهند تاازایده هاو محصولات الهام بگیرند.

افزایش بازدید و کنجکاوی مشتریان:

آیا می دانید 70 درصد افراد پس از دریافت کاتالوگ ها، دوباره به صورت آنلاین به جستجوی محصولات می پردازند؟

گیرندگان کاتالوگ دو برابر بیشتر از افراد دیگر به بازدید صفحات وب می پردازند و بیشتر از سایر دیگر کاربران مرور می کنند مشتریان می توانند با مرور کاتالوگ ها و بعد از آمادگی با تمام اطلاعات موجود و دریافتی، به صورت آنلاین اقدام به خرید کنند.

باید در نظر داشته باشید کاتالوگ و و دیگر ابزارهای ارتباطی- دیجیتالی به صورت همزمان فعال باشند و امکان دسترسی مشتریان به وبسایت شرکت، آسان و راحت باشد، دسترسی به کدهای QR ،شبکه های اجتماعی و کلیپ های تبلیغاتی از عوامل دیگر موفقیت تبلیغات شما محسوب می شوند و نقش کاتالوگ نیز در اینجا بسیار پررنگ میباشد.


یک کاتالوگ با طراحی حرفه ای میتواند صاحبان تجارت و مشاغل را به سر منشا موفقیت برساند و البته با ایده های و در نظر داشتن سایر روش های دیگر بازاریابی این امر هر چه سریعتر محقق میشود. مجموعه تبلیغاتی راتاهو شما را با ایده های جدیدی در این زمینه آشنا میکند.

چند نمونه از کاتالوگ های طراحی شده