پوشه (Pocket folder) چیست؟

پوشه، به عنوان وسیله ای مهم جهت سازماندهی و نگهداری اسناد مهم و همچنین روشی جهت ارائه آنها به شکل روش حرفه ای به دیگران است. پوشه ها همچنین یکی از راه های مناسب جهت معرفی (شرکت، محصولات، کسب و کار) شما می باشند.


فولدرها بر حسب نیاز به صورت های مختلفی از نظر ظاهری ، فضای قرارگیری و جنسهای مختلف طراحی میشوند پوشه ها نیز یک دسته از ابزارهای بازاریابی تلقی میشوند که نقش مهمی جهت تبلیغات محصولات شما برای معرفی به مشتریان ایفا میکنند و امروزه کاربردهای زیادی دارند ، مثلا جهت معرفی یک محصول جدید و خدمتی نو، و یا به عنوان بسته بندی کالای تبلیغاتی خاص شما به عنوان یک کیت اطلاعاتی نقش آفرینی می کنند.

اما چه زمانی نیاز به طراحی و چاپ پوشه است؟؟؟
اول از همه ،باید میزان کالای تبلیغاتی که به مشتریان ارائه می گردد، ارزیابی شود. اگر بیش از دو یا سه کالای تبلیغاتی دارید یا چندین بروشور دارید ، یک پوشه برای بسته بندی مناسب آن بسیار کارامد است و برای مشتری شما بسیار این گرداوری جذاب جلوه می نماید.

نمایشگاه های تجاری
برای نمایش کالا یا خدمات شما در نمایشگاه ها ، وجود پوشه ها برای بازاریابی حرفه ای شما ضروری می باشد. هنگامی که فردی به محصول، شرکت و یا خدمات شما علاقه نشان می دهد، می توانید به سادگی پوشه ای را با تمام اطلاعاتی که داخل آن سازمان داده شده است به آنها تحویل دهید. با وجود پوشه میتوانید هر یک از انواع اقلام بازاریابی خود را مانند بروشور ، پوستر ، تراکت، کارت ویزیت، دفترچه یادداشت، برچسب یا هر دستگاه کوچک دیگر را در آن قرار بدهید که در نمایشگاه های تجاری وجود چنین پوشه ای بسیار حائز اهمیت است و به بازدیدکنندگان امکان خوبی را میدهد تا به راحتی تبلیغات شرکت شما را از میان انبوه تبلیغات جستجو کنند.


خدمات مشتری
پوشه ها یکی از ابزارهای مناسب برای تمرکز جهت خدمات به مشتریان پس از فروش محسوب میشوند. به عنوان مثال ، اگر محصولی که می فروشید دارای یک دفترچه راهنما یا اطلاعات مربوط به گارانتی است، وجود یک پوشه می تواند نیاز مصرف کننده را تامین نماید. مثال دیگر، گرداوری اطلاعات برای خدماتی مانند کنترل آفات برای راهنمایی بهتر مشتریان – مثلا سازماندهی یک بروشور در مورد اهمیت کنترل آفات به همراه مطالب تبلیغاتی جهت کنترل و دفع آن که با قرارگیری در یک پوشه سبب تکمیل و ترفیع نیاز شرکت شما و همچین رضایت مشتری میگردد.


طراحی پوشه
پوشه شما میتواند به عنوان یک ابزار اصلی و مهم در بازاریابی تبلیغاتی شما محسوب شود لذا اهمیت طراحی حرفه ای جلد و همچنین وجود لوگوی شما امری اجتناب ناپذیر است و بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که از این فضا به نفع خود استفاده نکنید .


مجموعه گرافیکی و تبلیغاتی راتاهو با بیش از بیست سال سابقه حرفه ای در زمینه مشاور تبلیغاتی مفتخر است با کادری متخصص به طراحی پوشه های تخصصی برای طیف وسیعی از مشاغل بپردازد و رضایت مشتریان را در این زمینه جلب نماید.

چند نمونه از فولدرهای ( پوشه ) طراحی شده