تراکت چیست ؟

تراکت( فرانسوی (Tractیا فلایر) انگلیسی:( Flyer نوعی تبلیغات کاغذی است که به صورت وسیع چاپ و در فضاهای عمومی بین مردم منتشر میشود.

تراکت ها از ساده ترین و ارزانترین روش های تبلیغاتی محسوب میشوند ، حتما با تراکت اشنایی کامل دارید چرا که روزانه حجم وسیع از تراکتهای بازارهای مختلف را در مکان های عمومی، کوچه و بازار مشاهده کردید و یا شاید خودتان تجربه استفاده از این ابزار تبلیغاتی را داشته باشید، به هر حال این روش تبلیغی هم تا حد زیادی کارامد است و به کسب و کار شما کمک می کند.

تراکت برگه‌ ای به صورت چاپ شده و تانشده‌است که برای اطلاع مردم نسبت به یک رویداد خاص یا سمینار یا ایده‌های استارتاپی یا معرفی محصول خاص استفاده می‌شود. تراکت بیشتر حاوی پیام های خبری ساده است.

هزینه چاپ تراکت تبلیغاتی پایین است و از این نظر برای کسب و کارهای تازه شکل گرفته بسیار کارامد هستند.

تراکت‌های تبلیغاتی دارای سایز مشخصی نیستند و می‌توان در هر سایزی طراحی تراکت تبلیغاتی را انجام داد. معمولاً تراکت‌های تبلیغاتی یک‌رو طراحی و چاپ می‌شود ولی قابلیت این را دارد که در هر طرف طراحی و چاپ شود.


چه اطلاعاتی معمولا در تراکت ها چاپ میشوند؟
طراحی تراکتها شامل کاربرد رنگ ها و فونتهایبلد و جذاب هستند که بیشتر مواطلاعات تماس شرکت خود را در مورد د توجه عموم قرار بگیرند. و همانطور که ذکر شد حداقل ایناطلاعات علاوه بر جمله خبری (مثل تخفیف ، فروش خاص محصول، اعلام ادرس جدید) باید دارای اطلاعات تماس نظیر آدرس ایمیل ، شماره تلفن و وب سایتباشند.

اما چه تراکتی کارامد و در کسب و کار شما موثر است؟؟
تراکت با وجود اینکه یک روش تبلیغی موثر و کاربردی و در عین حال ارزان است ولی متاسفانه به علت نااشنایی طراحان ناکارامد به این اهرم تبلیغاتی، نقش آن در فروش و تبلیغات نادیده گرفته میشود، اما مسلما تجربه، تخصص و خلاقیت همیشه در این زمینه و البته هر فیلدکاری موثر خواهد بود و حرف اول را می زند، چرا که یک گرافیست متخصص و خلاق با روشهای طراحی حرفه ای و ایجاد تصاویر و خلق اثری پویا و جذاب، شکل زیبا و جدیدی را از تراکت را به ذهن بیننده منتقل می کند و بیننده خود را موظف می داند زمانی را برای مطالعه این تراکت خاص و متفاوت اختصاص دهد.

مجموعه تبلیغاتی راتاهو با بیش از بیست سال تجربه در زمینه مشاور تبلیغاتی و با بهره مندی از نیروی متخصص ، مفتخر است که تا کنون مشاور صفر تا صد امور تبلیغاتی مجموعه ای از شرکت های معتبر بوده و بسیار خرسند خواهیم بود که بتوانیم رضایت خاطر شما را با تامین نیاز و ارائه کاری منحصر به فرد و خاص فراهم نماییم. با راتاهو یه شروع خوب را تجربه کنید.

چند نمونه از تراکت های طراحی شده