طراحی بروشور

سوال اینست با وجود و حضور دنیای پررنگ و لعاب دیجیتال در همه جای دنیا، آیا هنوز داشتن یک بروشور به خوبی طراحی شده اهمیت دارد؟ پاسخ این سوال بله است. در کنار وب سایت، شبکه های اجتماعی ، تبلیغات و بازاریابی ،بروشور بخشی جدایی ناپذیری از برندسازی شرکت شما محسوب میشود.

یک بروشور دارای سه کارکرد است:

عملکرد اطلاعاتی :  این نوع از بروشور معمولاً برای آگاهی رسانی به مشتریان بالقوه شما در خصوص امور جاری شرکت شما استفاده می شود. این اطلاعات ممکن است شامل ارائه یک محصول یا خدمات جدید شرکت شما یا تغییر جدیدی در نام شرکت شما باشد.

عملکرد تبلیغاتی : این بروشور به عنوان یک ابزار تبلیغاتی بسیار مهم برای خدمات و محصولات شما میباشد .

عملکرد شناسایی : یک طراحی بروشور به شما این امکان را می دهد تا استانداردهایی را از طریق تمام بروشورهای شرکت خود حفظ کنید و اگر این معیار در همه انواع بروشورهای آن شرکت یکپارچه باشد ، باعث شناسایی بهتر شرکت شما و در نتیجه افزایش اعتبار آن میشود. این بروشور حاوی لوگوی خاص شماست و یک لوگو با طراحی مناسب، اولین گام برای شروع یک تبلیغات حرفه ای است.که در قسمت طراحی لوگو به این مهم پرداختیم.


بروشور یک بخش اساسی در مورد محصولات و خدمات شرکت شما است که یک مشتری آن را میتواند همیشه به همراه داشته باشد و در نتیجه تصویری واضح از شرکت و خدمات شما را در دستان و ذهن مشتری حفظ و یادآوری می کند.

یک بروشور با طراحی خوب به عنوان شناسنامه ای کامل برای تجارت شما عمل میکند و در نتیجه توزیع مناسب آنها، می توانید بیشتر دیده شوید. بروشورها از ابزارهای خوب بازاریابی هستند یک طراح گرافیک حرفه ای باید بتواندخلاقانه با ارایش خوب کلمات بروشوری را تنظیم نماید که بتواند پیغام را به خوبی به مخاطب برساند و با طراحی خوب همراه با تصاویر جالب در دید بیننده و خواننده آن، جذابیت ایجاد نماید، باید این نکته را در نظر داشت که از نوشتن اضافی با محتوای بسیار زیاد در بروشور خوداری شود، چون خواندن مطالب زیاد برای مشتری کسل کننده است. بروشور باید پیام مثبتی را در مورد شرکت شما نمایش دهد تا هر بیننده ای نسبت به خدمات یا محصولات شما ترغیب شود..


در نهایت یک بروشور خوش ساخت می تواند به فروش شرکت شما کمک زیادی کند. اگر می خواهید تجارت خوبی داشته باشید و به مشتریان بیشتری دست پیدا کنید و هنوز یک بروشور ندارید، حتما به طراحی یک بروشور زیبا فکر کنید و با مرکز مشاوره طراحی راتاهو تماس بگیرید و به کسب و کارتان رونق دهید.

نظر شما را به جمله معروف دیوید کریب در زمینه طراحی که مورد توجه همه گرافیست ها است ،جلب مینمایم طراحی هرگز نباید بگوید ، "به من نگاه کن." همیشه باید بگوید: "به این نگاه کنید." -

Design should never say, “Look at me.” It should always say, “Look at this David Craibاین جمله نشانگر حقیقت مهم مفهوم طراحی گرافیک است که بیش از یک آیتم گرافیکی و تصویری معنا دارد. پس با یک گرافیست حرفه ای به تجارتتان معنا دهید.

چند نمونه از بروشورهای طراحی شده