برندینگ


برندینگ یک روش بازاریابی است که در آن یک شرکت نام ، لوگو یا طرحی را به گونه ای ایجاد کند که به راحتی معرف آن شرکت باشدکه باعث تمایزمحصولات و خدمات از سایرینمی شود. برندسازی یا برندینگ Branding یکی از اقدامات مهم و اساسی در راه اندازی، مدیریت و توسعه کسب و کار محسوب میشود و مانند سفری است که در طی آن کسب‌ و کارتان را کشف می‌کنید.

برندسازی نه تنها باعث به وجود اوردنیک حس ماندگار از محصول شما در ذهن مشتری میشود بلکه به مشتریان شما این امکان را می دهد تا سطح انتظار خود را از محصولات شما بدانند. برندینگ راهی است برای تمایز شما از سایر رقبا و شفاف سازی عاملی که شما را از دیگران متمایز و برتر میکند . برند شمابه عنوان نماینده بیزینس و تجارت شما محسوب میشود.

برای برندینگ موفق، زمینه های مختلفی مثل تبلیغات، خدمات به مشتری، کالاهای تبلیغاتی، آرم و لوگو و...وجود داردکه همواره جهت توسعه یک برند حرفه ای و منحصر به فرد باید همه این عناصر در نظر گرفته شوند.

چرا برندسازی مهم است؟


برندسازی به دلیل تأثیر اساسی و مهمی که بر شرکت و کسب و کار شما ایجاد می کند بسیار حائز اهمیت است. برندسازی می تواند تفکرمشتریان رانسبت به برند شما متحول کند ،که خود می تواند باعث ایجاد دستاوردهای دیگر مثل ایجاد مشاغل جدید و ... شود.
برندسازی در تجارت بسیارمهم است زیرا باعث شناسایی منحصر به فرد شما می گردد.برندینگ شامل مباحث گوناگونی مانند مقوله های مختلف شعار تبلیغاتی،لوگو، نحوه ارتباط با مشتری، هویت سازمانی، محصولات،شناسایی بازار،تبلیغات حرفه ای، معرفی محصول و برند، توسعه و طراحی این پروسه است . طراحی لوگو یکی از مهمترین عناصر برندسازی است ، چرا که این عنصر از اجزای اصلی و نشانگر هویت برند شماست. بنابراین طراحی لوگوی شما باید کاملا حرفه ای باشد و لازمه این امر وجود یک گرافیست متخصصاست تا به راحتی لوگوی به یاد ماندنی و موثر بیافریند. تبلیغات چاپینیز یکی از راههای دیگر برای دستیابی به این مهم است.


برندسازی ارزش و اعتبار تجارت شما را افزایش می دهد
برندینگبه علت تاثیر شگرفی که در ایجاد مشاغل دارد نیز حائز اهمیت است.یک برندحرفه ایبه علت نفوذ و جایگاهی که در تجارت و بازار پیدا کرده است سبب افزایش اعتبار خود می گردد و انرا به یک فرصت سرمایه گذاری جذاب تبدیل می کند.
برندینگ باعث ایجاد مشتریان جدید می شود
یک برند تکامل یافته و خوب سازمان یافته تصور مثبتی از شرکت را در ذهن مصرف کنندگان ایجاد میکند و این به دلیل آشنایی و حاصل اعتمادی است که به واسطه برندینگ صورت گرفته است و باعث جلب نظر مشتریان شده است. پس از تثبیتیکبرند حرفه ای ، تکنیک تبلیغات نام برند،بهترین و مؤثرترین تکنیک تبلیغاتی شرکت خواهد بود.
برندینگ باعث افزایش رضایت کارمندان می شود
وقتی کارمندی براییک شرکت با برندیمعتبر کار کند،غالبا حس تعلق و رضایت بیشتری خواهد داشت و با اشتیاق، تمرکز و احساس رضایت بهتری کارها را اجرا خواهد نمود. کار کردن براییکشرکتی با نام تجاری معتبر که مورد توجه عموم است همیشه باعث افزایش انگیزه در کارمندان شده و در نتیجه امورجاری شرکت هم به نحو احسنی پیش خواهد رفت.
برندینگ باعث افزایش اعتماد مشتریانمی شود
وجود ظاهر حرفه ای و برندینگ استراتژیکباعث افزایش اعتماد مصرف کنندگانو جلب نظر مشتریانبه خود می شود. چرا که برند بودن تصویری از متخصص بودن رابه مشتریالقا می کند و باعث می شود مشتریبه واسطه حس اعتماد ، ارتباط بیشتری با محصولات و خدمات شما برقرار کند.
برندینگ از تبلیغات پشتیبانی می کند
تبلیغات نیز از اجزای دیگر برندسازیمحسوب میشوند و استراتژی های تبلیغاتی مستقیماً برند و تصویر مورد نظر آن را منعکس می کنند. محصولات تبلیغاتیحرفه ای مانند انچه که شرکت تبلیغاتی راتاهومعرفی میکند ،سبب ایجاد استراتژی تبلیغاتی منسجم و جذاب میشود که در اهداف برندسازی شما نقش بسزایی دارد


مهمترین گام در فرایند ایجاد رضایت در مشتری، شناسایی انتظارات مشتری است. برای این کار باید انتظارات و اهداف مشتریان به دقت تحقیق شود اگر هدف بزرگی دارید و می خواهید نام و محبوبیت کسب و کارتان بر سر زبان ها باشد این امر تنها با وجود یک مشاور حرفه ای و متخصص و طبق اصول برندینگمحقق میشود،مجموعهتبلیغاتی راتاهو مفتخر است با تجربه بیش از بیست سال در زمینه مشاوره تبلیغاتی و دارا بودن کادر متخصص و دانش برندینگ پس از تعیین انتظارات مشتری، محصولات و خدمات خود را مطابق نیاز و انتظار مشتریان طراحی می نمایدو ازکسب و کار شما برند میسازد.

مشاوران تبليغاتي امروزه عاملان موثر و نقاط قوت برايارتقاء سطح کيفي و افزایش راندمان فروش و عرضه بهتر با سودآوري بيشتر درهر موسسه، سازمان و شرکت و نزد هر مدير آگاه و لايقي مي باشند، از ديربازاين جمله همواره يادآورشده است که تبليغات نه تنها هزينه محسوب نمیشود، بلکه یک سرمايه گذاري ارزشمند در راستاي پيشبرد اهداف عالي شما مي باشد.

مجموعه تبلیغاتی راتاهوبا مجوز رسمي از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلاميفعاليت حرفه اي خود را آغاز نمود و با کسب تجارب ارزشمنددرامرمشاوره طراحي و اجراي کليه امور تبليغاتي و چاپي طی سالهای متمادی، با شعار تبليغاتي خود (يه شروع خوب ...!)،همواره بر اين باور است که هر مجموعه اي و هر پروژه ايمي تواند با بکارگيري مشاوران توانمند و متخصص در امور تبلیغاتی طبق اصول برندینگ، يک شروع خوب را با تداومي عالي و موفقیتی بیپايان تضمين نمايد، يه شروع خوب را با تیم تبلیغاتی راتاهو تجربه کنيد.